Schaken voor jong en oud in regio Venlo-Blerick!

Het volgende grote toernooi komt er alweer aan waar de top aan mee doet. Ook "Giri" is van de partij. De officiële site is hier te vinden.

De volgende spelers doen mee:
#FedNameRatingRankBorn
1Carlsen, Magnus284311990
2Mamedyarov, Shakhriyar281421985
3Ding, Liren277881992
4Karjakin, Sergey277891990
5Giri, Anish2777101994
6Topalov, Veselin2749171975
7Radjabov, Teimour2748181987
8Navara, David2745191985
9Wojtaszek, Radoslaw2744201987
10Mamedov, Rauf2704381988

In de 6de ronde van de BSV open mocht ik tegen Jan op de Laak spelen en dat is altijd lastig. 
Jan is met zijn 80+ met recht een oude rot in het vak. Hij schaakt snel en op routine, maar denk niet te gemakkelijk of je wordt er vanaf getikt.
We hebben beide van de partij genoten, zoals Jan zei: "Het was een leuk potje".

Natuurlijk zegt de engine hoe je had moeten winnen, maar die heeft ook een rating van ver boven de 3000. Is leuk om met een engine te kijken wat je had kunnen doen, maar als je het tijdens de partij niet vindt dan telt het ook niet.

Hier een "leuk potje":

1.Roland van Vliembergen-Eugen Heinert
2.Maarten Toll-Dennis Liedmann
3.Niek Philipsen-Niek Sijbers
4.Marina van Vliembergen-Eduard Coenen
5.Nico van der Hoogt-Peter Schoeber
6.Hartmut Anders-Peter Smith
7.Jose Alonso-Jacques Billekens
8.Hans Leenders-Marc Kocur
9.Jos Mannens-Rob Haarsma
10.Jan op de Laak-Simon Plukkel
11.Shafiq Olia Sekandai-Bill Kortenoeven
12.Abdul Raouf Mamund-Maria Rahawadan
13.Axel Plate-Hans Peters
14.Loek Veeger-Sander Arts
15.Kilian van Werkhoven-Abdullahtif Badjniki
16.Peter Timmermans-Hay Coopmans




Afwezig 0 punten: Anatoly Karpov, Dai Heinen, Peter Schut, Dirk Bergmans, Hans Janssen, Rick Geurts, Gerben Oosterbaan, Felix van Gemen, Dimitri ten Have, John Nelissen, Hans Janssen, Mari Jacobs

Stand na ronde 5:
Ranking after round 5 of BSV Open 2017-2018
No.  PNo.  Name                       Score WP    SB     PS    rat.  TPR  W-We
-------------------------------------------------------------------------------
  1.    6  Van Vliembergen, Roland     4.5  15.0  13.25  13.5  1902 2552 +1.25
        1  Heinert, Eugen              4.5  14.0  12.75  12.5  2183 2630 +0.45
  3.    4  Bergmans, Dirk              4.0  13.0   9.75  12.0  2069 2469 +0.24
  4.   10  Toll, Maarten               3.5  15.0   9.00  13.0  1845 1877 +0.41
        7  Van Gemen, Felix            3.5  14.0   9.50  10.5  1887 1919 +0.12
        8  Philipsen, Niek             3.5  14.0   8.25  11.5  1885 1890 +0.17
        3  Liedmann, Dennis            3.5  12.0   8.25   8.5  2096 2023 -0.15
       27  Sijbers, Niek               3.5  10.5   6.25   9.0  1456 1724 +1.78
  9.   14  Van Vliembergen, Marina     3.0  15.5   9.50  10.0  1745 1806 +0.36
        2  Coenen, Eduard              3.0  15.5   8.75  11.0  2119 1993 -0.52
       13  Schut, Peter                3.0  13.5   6.50   8.5  1785 1747 -0.02
       15  Van der Hoogt, Nico         3.0  13.5   5.50  11.0  1727 1816 +0.62
        5  Schoeber, Peter             3.0  13.0   7.50   9.0  1932 1793 -0.67
       33  Smith, Peter                3.0  10.0   5.00   6.0  1209 1497 +1.19
 15.   12  Alonso, Jose                2.5  17.5   7.75  10.5  1808 1749 -0.23
       21  Leenders, Hans              2.5  14.5   6.25   8.0  1627 1595 -0.22
        9  Kocur, Marc                 2.5  14.0   4.50   9.0  1870 1833 +0.02
       24  Haarsma, Rob                2.5  13.5   4.00   8.0  1568 1691 +0.75
       20  Anders, Hartmut             2.5  13.0   4.75   7.5  1628 1757 +0.63
       25  Heinen, Dai                 2.5  13.0   4.75   6.5  1567 1613 +0.19
       17  Janssen, Hans               2.5  11.5   3.00   9.0  1662 1635 +0.02
       39  Billekens, Jacques          2.5   8.0   2.75   5.5  0000 1400  1400
 23.   22  Op de Laak, Jan             2.0  14.5   4.50   6.0  1626 1691 +0.11
       19  Sekandai, Shafiq Olia       2.0  14.0   3.50   6.0  1639 1300 -1.66
       23  Ten Have, Dimitri           2.0  13.5   5.00   8.0  1579 1628 +0.17
       30  Hol, Frans                  2.0  13.0   4.00   6.5  1379  979 -0.08
       18  Plukkel, Simon              2.0  11.0   3.50   5.5  1660 1476 -0.46
       34  Mannens, Jos                2.0  11.0   3.50   6.0  1161 1340 +0.97
       35  Mamund, Abdul Rauof         2.0  11.0   3.00   6.0  1154 1473 +1.08
       31  Oosterbaan, Gerben          2.0  10.0   2.00   6.0  1379 1194 -0.97
       11  Kortenoeven, Bill           2.0   9.5   2.00   7.5  1841 1528 -1.94
 32.   28  Plate, Axel                 1.5  13.0   3.25   5.5  1430 1394 -0.23
       37  Arts, Sander                1.5  11.0   2.25   3.5  1132 1390 +0.73
       36  Rahawadan, Maria            1.5  11.0   1.75   4.5  1150 1170 -0.13
       26  Peters, Hans                1.5   9.5   1.25   2.5  1481 1169 -1.99
 36.   29  Veeger, Loek                1.0  13.0   2.00   4.0  1383  765 -1.20
       16  Jacobs, Mari                1.0  12.5   2.50   4.5  1724  -   +0.00
       41  Nelissen, John              1.0  10.0   1.00   3.0  0000  579 0    
       40  Geurts, Rick                1.0   7.5   0.00   3.0  0000 1304  1304
 40.   38  Van Werkhoven, Kilian       0.5  11.5   0.75   1.5  0800  388 -0.35
 41.   32  Timmermans, Peter           0.0  10.5   0.00   0.0  1264  771 -0.44

In de 18de ronde waren we met een oneven aantal personen en heb ik een bye genomen. Als je niet hoeft te spelen is het gewoon heerlijk om te kijken hoe de schakers hun partij opzetten.

Sommige schakers denken dat het rapid schaken is, zo snel wordt er gespeeld. Een speler denkt bijvoorbeeld 10 minuten na en nadat hij of zij de zet heeft gespeeld reageert de tegenstander binnen de minuut. Dit zijn van die momenten dat je "op je handen moet gaan zitten". Dit hebben ze je bij de jeugd geleerd.

IMG_8243.JPG
IMG_8244.JPG
IMG_8228.JPG
IMG_8239.JPG
IMG_8230.JPG
IMG_8229.JPG
IMG_8231.JPG
IMG_8234.JPG
IMG_8233.JPG
IMG_8235.JPG
IMG_8238.JPG
IMG_8242.JPG
IMG_8241.JPG
IMG_8236.JPG
IMG_8246.JPG
IMG_8240.JPG

Nog twee leuke partij fragmenten. Hieronder was Hans Peters aan zet die een goede partij tegen Shafiq speelde.
In deze stelling is Hans aan zet en de omstanders zagen de zet waarmee het meteen uit is. Ook Shafiq keek mij aan en maakte een horizontale vingerbeweging onder zijn kin. 
Hans bleef rustig spelen wat hij de gehele partij al had gedaan en na een 10 minuten zag hij het ook en speelde Td1 en Shafiq gaf op.

IMG_8245.JPG

In het volgende fragment had Hartmut zojuist een dame gehaald en speelde José Td1.
Hartmut heeft van alles geprobeerd, maar het verzandde in remise. Technisch blijkt het gewonnen te zijn, maar gemakkelijk is het niet.

IMG_8247.JPG

Martijn Dambacher is bezig aan een topseizoen in de Meesterklasse. Dit onderstreepte hij nog eens met een overwinning op Nederlandse topspeler GM Benjamin Bok.

Met 6 uit 7 en een TPR van liefst 2726 kan Martijn nu indrukwekkende cijfers overleggen.

Zie hieronder de partij tussen Benjamin Bok en Martijn Dambacher. Op zet 34 gaat Bok in de fout met de zet b4 welke feilloos wordt afgestraft door Martijn. Tot dit punt leek de partij in remise te eindigen.

28ste Paasrapid Leopoldsburg te Heppen, België

LiSB ronde 5: Reuver - Blerick 3: 3,5 - 2,5

LiSB ronde 4: Schaesberg 2 - Blerick 3: 5 - 1

26ste Koningstoernooi (Jeugd GP)

Op zondag 29 april 2018 organiseert de BSV weer haar jaarlijkse Koningstoernooi.

Bekersprookje BSV eindigt in Roosendaal

Afgelopen vrijdag speelde de BSV voor een finaleplek in poule D in de KNSB-Beker. Tegenstander was 'De Pion' uit Roosendaal waar de wedstrijd ook plaats vond.

Uitslagen ronde 5 BSV Open

Roland en Eugen aan kop met 4.5 en zullen vermoedelijk volgende ronde tegen elkaar spelen!

Indeling BSV Open ronde 5 volgt maandagmorgen

De indeling is dan eindelijk bekend!

BSV 1 richt zich op tegen de Drie Torens

Na een seizoen vol bizarre wendingen en verrassende uitslagen bevond het eerste team zich na 6 ronden op een degradatieplaats in klasse 3H. Zo stond er niet voor het eerst een wedstrijd op het programma die gewonnen moest worden.

Uitslagen Ronde 16 interne competitie

Uitslagen Ronde 15 interne competitie

Uitslagen ronde 4 BSV Open

Ronde 4 is gespeeld. Het was een gezellige en spannende avond. Maarten Toll liet dan toch zijn eerste halfje liggen, maar zal desalniettemin tevreden terugkijken op zijn remise tegen Eduard Coenen.

Enorme stunt BSV in de KNSB-Beker!

Na knappe zeges op WLC en de Combinatie stond ronde 3 van de KNSB beker op het programma. De loting had even leuk als uitdagend uitgepakt. Met HMC Den Bosch kwam een van de sterkste deelnemers aan het bekertoernooi op bezoek.

Tata Steel Chess 2018

Uitslagen ronde 3 BSV Open

Na ronde 3 is er nog 1 speler met een 100% score: Maarten Toll. Hij wordt op de hielen gezeten door 6 spelers die slechts een half punt hebben laten liggen: Roland van Vliembergen, Eduard Coenen, Dirk Bergmans, Niek Philipsen, Jose Alonso en Eugen Heinert.